توافق ایران و هند برای تشکیل کمیته مشترک همکاری‌های کشاورزی

 

 

معاونان وزرای کشاورزی ایران و هند ضمن بررسی برخی موانع توسعه مناسبات در بخش کشاورزی، درباره برگزاری نخستین کارگروه مشترک همکاری‌های کشاورزی دو کشور به توافق رسیدند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودنیوز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ معاون امور باغبانی پس از دیدار با مانوج آهوجا قائم مقام وزیر کشاورزی و رفاه کشاورزان هند آخرین وضع همکاری‌های فیمابین در حوزه کشاورزی را بررسی کرد.

آقای محمدمهدی برومندی معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی ایران در این ملاقات با تشریح دستاورد‌های کشورمان در افزایش تولیدات کشاورزی از ابتدای انقلاب اسلامی، بر آمادگی ایران برای همکاری در حوزه محصولات باغی، گیاهان دارویی، مبارزه مشترک با آفات نباتی، فناوری‌های کشاورزی، تبادل استاد و کارشناس و همکاری نهاد‌های تحقیقاتی دو کشور تاکید کرد.

او رفع موانع تعرفه‌ای تجارت محصولات کشاورزی را برای گسترش آتی مناسبات ضروری دانست.

مانوج آهوجا معاون کشاورزی هند نیز با تاکید بر قرابت فرهنگی و جغرافیایی دو ملت، آمادگی کشورش را برای توسعه مناسبات در حوزه کشاورزی با ایران خاطرنشان ساخت.

او با استقبال از زمینه‌های پیشنهادی کشورمان برای همکاری در بخش‌های مختلف کشاورزی، از رفع مشکل صادرات کیوی به هند خبر داد که از سال گذشته به علت ملاحظات قرنطینه‌ای موقتا ممنوع شده بود.

در این دیدار طرفین توافق کردند کمیته مشترک همکاری‌های کشاورزی دو کشور در مدت سه ماه آینده تشکیل شود.

.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *